Aktuálně


Oční alergie a její projevy
Posted on 21 May 2013 at 08:21
 

Oční alergie ovlivňují výkon povolání, omezují provozování volnočasových a sportovních aktivit, dokážou znepříjemnit každodenní činnost člověka.

Přibližně 15 % světové populace trpí sezonními očními alergiemi, které jsou často způsobeny stejnými spouštěcími faktory jako alergie způsobené alergeny z venkovního i domácího prostředí.Co jsou to alergie?


Oční alergie, tzv. „alergická konjunktivitida”, je reakce imunitního systému. Jedná se o reakci na alergeny vnějšího či domácího prostředí (například pyly, plísně, prach, výkaly roztočů nebo srst domácích zvířat), které po kontaktu s očima způsobí zánět spojivky. Spojivka je tkáň, která ohraničuje vnitřek očního víčka a částečně kryje oční bulvu. Spojivka také pomáhá udržovat naše oko vlhké.Dalšími spouštěcími faktory jsou např. prach, kouř nebo chlor, ale i výpary z domácích čistících prostředků, dokonce i viry a bakterie mohou prohlubovat příznaky očních alergií, nebo působit podráždění podobná očním alergiím i u lidí, kteří alergiky nejsou. Oči jsou velmi choulostivé na alergeny , jelikož jsou, stejně jako kůže citlivé a nechráněné. Oční alergii mohou také způsobovat určité léky a kosmetické přípravky. Tělo reaguje na takové alergeny uvolňováním látek nazývaných histaminy, které způsobují zánětlivou reakci, (což je zesílená obrana organismu).Jak se alergie projevují?


Zčervenání očí, svědění, pálení, slzení, otok očí, pocit cizího tělíska v očích, toto jsou běžné příznaky očních alergií. Tyto příznaky mohou být doprovázeny rýmou a svěděním nosu, kýcháním a bolestmi hlavy. Mnozí také udávají dočasně rozmazané vidění. Alergici se často cítí roztržití, nevýkonní a unavení, častá je i bolest hlavy. Toto vše výrazně snižuje pozornost, výkon, nezřídka startuje depresi, zvláště, opakuje-li se to denně.A co s tím?


Nejlepším způsobem, jak se bránit proti alergické konjunktivitidě, je v první řadě zamezit kontaktu s látkou, která alergii spouští. V případě kontaktu s potenciálním alergenem pečlivě oči vypláchněte a aplikujte umělé slzy. Zde je pár tipů, jak nepříjemným alegickým reakcím předcházet:


  • nesahejte si na oči a nemněte si je

  • často si umývejte ruce mýdlem

  • venku noste sluneční brýle

  • nepoužívejte make-upHledejte další možnosti, jak zmírnit dopad spouštěcích faktorů na organismus. Ve vrcholném období alergií, které začíná na jaře, si rozhodně pořiďte čističku vzduchu Super Plus s ionizátorem, která Vám jak na pracovišti, tak i doma zachytí největší část alergenů z interiéru.


Čističky vzduchu Super plus posílí imunitu, zlepší spánek, sníží únavu a hlavně
Vám z interiéru zachytí 88% nečistot všeho druhu a to jak alergenů typu prach, chemické přísady např. chlór či viry, plísně, chlupy z domácích mazlíčků nebo cigaretový kouř.
Nyní máme velkou slevovou akci a čističky vzduchu Super plus - jsou cenově dostupné pro každého.Pěkné prožití léta přeje,

Tým Super Plus

Přehled aktualitdýcháme čistý vzduch

Výhody čističek SUPER PLUS


» absence výměnných filtrů

» nehlučnost

» nízká váha

» několik úrovní výkonu

» nejnižší spotřeba el. energie

    ve srovnání s konkurencí

» certifikáty SZÚ