Aktuálně


Zima je tu, Brno halí smog
Posted on 22 Nov 2012 at 11:20
 

Brňany dusí s podzimem prach. Počet povolených dnů se zhoršeným stavem ovzduší už překročila i stanice u výstaviště. (výtažek od Veroniky Horákové).


Blíží se zima, kdy Brno zahalí tzv. Londýnský smog-směs mlhy, městského a průmyslového kouře s popílkem. Zjištění odborníků z Centra pro životní prostředí a zdraví jsou už ale nyní alarmující. Tradičně je překračován denní limit pro plétavý prach v monitorovací stanici Brno-střed, a výstaviště. Předstihujeme některá severočeská města která jsou známá špatným stavem ovzduší.


Horší situace byla jen v některých stanicích v Moravskoslezkém kraji, a to v Ostravě, Věřňovicích, Bohumíně, Českém Těšíně, Karviné a Orlové, přiblížil lékař Miroslav Šuta z Centra pro životní prostředí a zdraví.Prach až v plících

Povolený denní limit koncentrace polétavého prachu je padesát mikrogramů na metr krychlový, překročit se smí jen pětatřicetkrát v roce. Podle Šuty může z devadesáti procent za špatné ovzduší v Brně doprava.
„Nejnebezpečnější jsou jemné částice prachu, které se dostávají až do plic. Dodal, že i krátkodobé vdechování prachu zvyšuje počet zánětlivých onemocnění plic, působí negativně na srdečně-cévní systém."Čistička vzduchu se SLEVOU až 50%
„Více lidí leží v nemocnicích a umírá“ Meteorologové a lékaři doporučují ve dny, kdy je překročen limit koncentrace prachu ve vzduchu, tedy nechodit příliž ven a omezit fyzickou zátěž.


Čističky vzduchu s ionizátorem Super plus likvidují prach už od velikosti 0,3 mikrometru a to jsou právě ty, které se zachycují v plících. Čistička vzduchu s ionizátorem je však zachytí a do plic se tak nedostanou.


Větrat musíme a tím si do bytu pouštíme vzduch s těmito nebezpečnými prachovými mikročásticemi. Pořízení Čističky vzduchu s ionizátorem proto doporučujeme zakoupit jako dárek do domácnosti. Využijte právě probíhající výhodnou SLEVU a bude to příležitost pro prevenci celé rodiny do zdraví.


Tým Super Plus

Přehled aktualitdýcháme čistý vzduch

Výhody čističek SUPER PLUS


» absence výměnných filtrů

» nehlučnost

» nízká váha

» několik úrovní výkonu

» nejnižší spotřeba el. energie

    ve srovnání s konkurencí

» certifikáty SZÚ