Aktuálně


Potíže s azbestem po rekonstrukci
Posted on 23 Feb 2012 at 09:54
 

Možná jste v médiích zaznamenali zprávu o výskytu azbestových vláken v mateřské škole v Příbrami. Do prostor MŠ jsme umístili čističku vzduchu s ionizátorem SUPER PLUS TURBO, která během 3 dnů azbest ze vzduchu odstranila.


Po tří denním čistění pomocí výkonné čističky vzduchu s ionizátorem změřili hygienici kvalitu vzduchu v interiérech mateřské školy a potvrdili, že vzduch byl zbaven nejen azbestových vláken, ale i ostatních škodlivin včetně prachu.


Poté hygienici povolili znovu-uvedení MŠ do provozu, což byla dobrá zpráva jak pro rodiče malých ratolestí, tak pro vedení mateřské školy.


Zajímavé je, že školka neprodělala rekonstrukci a doposud se neví, odkud se azbest do vzduchu uvolnil. Čističky vzduchu s ionizátorem SUPER PLUS TURBO zůstávají v prostorách MŠ, kde budou i nadále pracovat ve 24-hodinovém režimu.


Podobný problém v ZŠ Pod Svatou Horou v Příbrami


ZŠ Pod Svatou Horou a problém s azbestem


Vedení města okamžitě nasadilo intenzívní čištění interiérů v ZŠ čističkami vzduchu s ionizátorem SUPER PLUS TURBO. Po několika dnech proběhlo opět měření a úspěšně. Čistička vzduchu s ionizátorem zlikvidovala uvolněná azbestová vlákna v ovzduší, vyčistila vzduch od prachu, bakterií, i ostatních nečistot a velmi rychle a levně tak zajistila svým provozem, aby se děti mohly vrátit do svých tříd.


Graf zobrazuje hodnoty azbestu měřené před a po čištění čističkou vzduchu s ionizátorem SUPER PLUS TURBO v prostorách ZŠ a MŠ v Příbrami

Naměřené hodnoty azbestu v ZŠ a MŠ Příbram

Graf zobrazující měření azbestu ke stažení (PDF 5,3 MB).


Čistička vzduchu s ionizátorem umístěná ve třídě je nenápadná, provozní náklady jsou levné a má vysokou účinnost. Čistička vzduchu je také dobrým preventivním řešením. Nemá zádný motor ani ventilátor, takže děti při vyučování nijak neruší – provoz není slyšet.

VELKÉ PROSTORY
čistička vzduchu TURBO


PROSTORY STŘEDNÍ VELIKOSTI
čistička vzduchu ECO-S


MALÉ PROSTORY
čistička vzduchu SUPER PLUS

Přehled aktualitdýcháme čistý vzduch

Výhody čističek SUPER PLUS


» absence výměnných filtrů

» nehlučnost

» nízká váha

» několik úrovní výkonu

» nejnižší spotřeba el. energie

    ve srovnání s konkurencí

» certifikáty SZÚ