Aktuálně


Smog útočí i na zbytek Česka!
Posted on 4 Nov 2011 at 09:42
 

Meteorologové v úterý 1. 11. 2011 vyhlásili na nejvíce postižených místech severu Moravy signál regulace.


Znečišťovatelé s platnými regulačními řády musejí dodržovat ekologická opatření. Signál upozornění na vznik smogové situace byl navíc dnes vyhlášen i v oblasti Českého Těšína. "K dnešnímu dni museli zdejší občané dýchat zamořený vzduch 99 dní," řekla mluvčí radnice Dorota Havlíková. Připomněla, že evropská směrnice povoluje překročení limitu pouhých 35 dní v roce.


Jih Moravy trojnásobně překračuje limity polétavého prachu

Už druhý den se potýká se smogem i jih Moravy, dnes odpoledne se situace výrazně zhoršila. Nejvíce problémů je v centru Brna a u rušných silnic v okolí brněnského výstaviště. V těchto místech byl dnes téměř trojnásobně překročen povolený limit 24 hodinové koncentrace polétavého prachu, stanovený na 50 mikrogramů. U výstaviště dosáhl až 144,7 mikrogramu.


Zhoršená situace v Brně, Znojmě i Mikulově

Výrazně se přes den zhoršila situace ve Znojmě a v Mikulově, kde večer činily hodnoty prašného aerosolu 100 mikrogramů na metr čtvereční, a ve Znojmě, kde meteorologové naměřili 94 mikrogramů.


Zvýšené množství znečišťujících látek v ovzduší nemusí přímo vyvolat onemocnění, ale často vede k jeho zhoršení, především pak u nemocí dýchacích cest a srdečně cévních chorob. Odolnost organismu je menší a lidé pak snadněji mohou onemocnět virovou či bakteriální infekcí. V tomto období je vhodné zvýšit přísun vitaminů, zejména vitaminu C, nekouřit a vyhýbat se zakouřeným prostorám. Pomáhá pořízení čističky vzduchu.


Lidem s chronickými dýchacími potížemi, srdečním onemocněním, starším občanům a dětem se proto doporučuje omezit pobyt pod širým nebem.


Tip na vánoční dárek

Máte už tip na vánoční dárek? Čistička vzduchu SUPER PLUS nejen potěší, ale postárá se o Vaše zdraví a kondici.


Více čistého vzduchu přeje,
Tým SUPER PLUS


Zdroj: ČTK

Přehled aktualitdýcháme čistý vzduch

Výhody čističek SUPER PLUS


» absence výměnných filtrů

» nehlučnost

» nízká váha

» několik úrovní výkonu

» nejnižší spotřeba el. energie

    ve srovnání s konkurencí

» certifikáty SZÚ