Aktuálně


Čistička vzduchu pomáhá astmatikům
Posted on 27 Oct 2011 at 09:47
 

Ačkoliv je astma všeobecně považováno za novodobou "civilizační" nemoc, poprvé bylo popsáno již ve starověku. Na celém světě trpí astmatem asi 10% populace.


Co je to astma?

Astma je chronické onemocnění dýchacího ústrojí, kdy dochází vlivem dlouhodobého zánětu k zúžení dýchacích cest a ztíženému dýchání.


Jaké jsou příčiny vzniku astma?

Příčin vzniku astmatu je celá řada. Nejčastěji to bývá dědičnost, prodělané respirační onemocnění, alergie, dlouhodobý pobyt v prostředí se znečištěným ovzduším, kouření (pasivní i aktivní), špatné a nedostatečné větrání bytu či domu, nebo dlouhodobý pobyt v místnosti s klimatizací.


U lidí trpících astmatem se vyskytují typické příznaky:– kašel (typické jsou záchvaty kašle při smíchu, pláči, při kontaktu se srstí nebo peřím, či častý dráždivý kašel bez dalších symptomů nachlazení)
– dušnost (ztížený výdech doprovázený sípáním či hvízdavým zvukem objevující se především po fyzické námaze, nebo také v noci)
– často se opakující záněty průdušek
– svíraví pocit v hrudníku
– svědění hrudníku
– výrazné omezení jakékoliv aktivity


V některých případech se typická dušnost nevyskytuje a astma tak může připomínat chronický zánět průdušek nebo také chronickou obstrukční nemoc plic.


Používání klimatizace často zhoršuje astmatické potíže. V takovém případě je současné používání čističky vzduchu SUPER PLUS vhodným řešením.


Při nesprávné manipulaci s klimatizací si můžeme přivodit zdravotní problémy. Dokonce existuje i pojem „syndrom klimatizace“ nebo také „syndrom nezdravých budov“.


Lidskému organismu nesvědčí časté změny okolní teploty. Pokud během dne několikrát změníte prosředí z klimatizovaného prostoru (21°C) na venkovní (30°C) patrně to na svém zdraví ihned poznáte. Běžná jsou onemocnění angínou a nemoci horních cest dýchacích. Časté jsou také bolesti hlavy, rýma, kašel, zhoršení alergií, bolesti kloubů či nepříznivý vliv na psychiku člověka. Zvlášť citlivě reagují na klimatizaci děti. Jejich organismus je náchylnější různým negativním vlivům.


Používáním čističky vzduchu SUPER PLUS zlepšíte kvalitu ovzduší zápornými ionty, které nazýváme vitamíny vzduchu.


Příjemný pozdim 2011 přeje,
Tým SUPER PLUS

Přehled aktualitdýcháme čistý vzduch

Výhody čističek SUPER PLUS


» absence výměnných filtrů

» nehlučnost

» nízká váha

» několik úrovní výkonu

» nejnižší spotřeba el. energie

    ve srovnání s konkurencí

» certifikáty SZÚ