Aktuálně


Čistička vzduchu pomáhá alergikům
Posted on 21 Oct 2011 at 09:23
 

Čistička vzduchu SUPER PLUS svým provozem v uzavřené místnosti výrazně uleví astmatikům a alergikům od jejich dýchacích potíží. Co je to vlastně Alergie?


Alergie je nepřiměřená obranná reakce imunitního systému našeho organizmu na látky z okolního prostředí. Látky, které u citlivého jedince vyvolávají tyto přehnané obranné reakce (spouštějí alergickou reakci), nazýváme alergeny. Jsou to často látky, které zdravému člověku neškodí. Při alergické reakci organizmus reaguje vyplavením zvýšeného množství histaminu, který je pak zodpovědný za alergické příznaky.


Nejméně 25 % obyvatelstva ve vyspělých zemích je alergických na nějakou látku – a tento počet neustále roste! Nové výzkumy ukazují, že u dětí je podíl alergiků ještě větší. V České republice evidujeme 800 000 astmatiků. Alergickou rýmou trpí nejméně 1 300 000 lidí a u čtvrtiny lidí se v průběhu života alergie projeví.


Mezi nejobvyklejší alergeny patří:


- roztoči (mikroskopičtí živočichové, kteří se nalézají zejména v domácím prachu a kteří žijí v kobercích, čalouněném nábytku a matracích postelí)
- pylová zrna trav, plevelů a stromů
- částice z kůže a srsti koček, psů a jiných zvířat
- plísně


Jak se vyhnout alergenům v domácnosti?


Základem nelékové léčby alergie je zamezení nebo alespoň omezení kontaktu s alergenem, který způsobuje problémy. Jde o velmi důležitou prevenci alergických reakcí. Odborně se těmto aktivitám říká režimová opatření, protože se při nich upravuje životní režim pacienta.


Používáním čističky vzduchu v dětském pokoji dosáhneme vyčištění vzduchu v místnosti od výše uváděných alergenů.
Nejlepším ochranným prostředkem je prevence. Použijeme-li ji včas, investované prostředky do kvalitní čističky vzduchu se vždy vyplatí.

Přehled aktualitdýcháme čistý vzduch

Výhody čističek SUPER PLUS


» absence výměnných filtrů

» nehlučnost

» nízká váha

» několik úrovní výkonu

» nejnižší spotřeba el. energie

    ve srovnání s konkurencí

» certifikáty SZÚ